MONIKA MARTINI-MADEJ

reżyser, artysta plastyk, twórca animacji, scenograf.

Wykształcenie:

1995 – dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu z zakresu filmu animowanego pod kierunkiem prof. Kazimierza Urbańskiego i rysunku pod kierunkiem prof. Izabelli Gustowskiej.

2002 – dyplom na Wydziale Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie.

Doświadczenie zawodowe:

W pierwszych latach działalności artystycznej zajmowałam się autorskim filmem animowanym (rejestrowanym jeszcze na taśmie filmowej 35mm) i sztuką video (prezentacja videoinstalacji w ramach „Rekomendacji” BWA Poznań 1994, wystawa indywidualna Videoobiekty Galeria ON Poznań1995).

Następnie zajmowałam się reżyserią filmu animowanego, spotów reklamowych (także kampanii społecznych), czołówek, widowisk.

Dzięki współpracy z TV Studiem Filmów Animowanych w Poznaniu i TVP zrealizowałam filmy, które pokazywane były na wielu festiwalach na świecie. Od roku 1995 wielokrotne emisje filmów w Programie 1, TVP Polonia, TVP Kultura.

2004 – wydanie na DVD w Chinach cyklu Miniatury filmowe do muzyki klasycznej, wśród których znalazł się zrealizowany przeze mnie film - Fantasie Impromptu.

Po ukończeniu Wydziału Reżyserii na Akademii Teatralnej w Warszawie zajęłam się reżyserią i scenografią teatralną. Wystawiałam m.in. na deskach Teatru Śląskiego w Katowicach, Teatru Dramatycznego w Częstochowie i Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Zajmuję się rysunkiem i malarstwem.

Rysuję pastelami, ołówkiem, łączę różne techniki, także cyfrowe.

Maluję na płótnie i desce. Najczęściej stosowanym przeze mnie medium są farby akrylowe.

Tworzę także sztukę sakralną. Zgłębiam tradycyjne techniki malarskie i pozłotnicze.

O mnie

Monika Martini-Madej - reżyser, artysta plastyk, twórca animacji, scenograf. Od wielu lat zajmuję się sztuką w wielu jej odsłonach. Zapraszam!

kontakt

Telefon: 501 784 393
Email: mm@madejs.eu